ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14545211
*
nr 1454 5211
Spegel
nutida, 190x92 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2022
kl 19:07:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/3 17:59:12
1
1.000 kr
13/3 22:31:04
2
1.500 kr
14/3 08:58:55
1
1.500 kr
14/3 08:58:55
2
1.500 kr (Budbetjänt)
14/3 08:59:11
1
Vinnande bud
14/3 10:37:38
3
1.700 kr
14/3 10:37:38
1
1.800 kr (Budbetjänt)
14/3 15:10:09
3
2.000 kr
14/3 15:10:09
1
(budbetjänt)
14/3 16:02:50
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1454 5211
Spegel
nutida, 190x92 cm
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/3 17:59:12 | 1 | 1.000 kr |
13/3 22:31:04 | 2 | 1.500 kr |
14/3 08:58:55 | 1 | 1.500 kr |
14/3 08:58:55 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
14/3 08:59:11 | 1 | Vinnande bud |
14/3 10:37:38 | 3 | 1.700 kr |
14/3 10:37:38 | 1 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
14/3 15:10:09 | 3 | 2.000 kr |
14/3 15:10:09 | 1 | (budbetjänt) |
14/3 16:02:50 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02